Що потрібно знати та вміти тестувальнику?

Якщо ти чуєш, як програміст каже: «Дивись, це я зробив!», а йому у відповідь лунає: «Ну й подивись, яку фігню ти зробив!», отже відповів йому стовідсотково тестувальник.
Якщо ти чуєш, як програміст каже: «Дивись, це я зробив!», а йому у відповідь лунає: «Ну й подивись, яку фігню ти зробив!», отже відповів йому стовідсотково тестувальник.

Так, тестувальник – саме та людина, яка виступає жорстоким і нещадним критиком програмістів і розробників. І чим жорстокішим і нещаднішим буде тестувальник, тим кращим вийде програмне забезпечення.

Утім, якщо у цій ситуації ти хотів би побувати в шкурі тестувальника, це ще не означає, що цей фах – твоє покликання. Пропонуємо тобі подивитися ширше на пул обов'язків тестувальника, аби точно визначитися, твоє це чи ні.
Хочеш стати Тестувальником?
Тобі подобається шукати і знешкоджувати баги
Якщо ти уважний та впертий, бачиш помилки на сайтах, недоліки в іграх і тобі це реально подобається, то, ймовірно, тобі потрібно навчатися саме на тестувальника. Адже пошук і виправлення багів – основна частина робочого дня для QA.

У разі якщо код занадто складний, і тестувальник не може виправити його самостійно, він має детально розписати розробнику або програмісту, в чому полягає помилка, де саме вона знаходиться, як впливає на код в цілому. Усе це має бути оформлене як попереднє ТЗ для розробника, максимально чітко, структуровано і зрозуміло.
Ти можеш бути багато функціональним
Словом, майстер на всі руки. В більшості випадків QA має володіти багатьма видами тестування, а їх близько десятка, призначені для локалізації, безпеки, функціональності користувацького інтерфейсу тощо. Також QA фахівець має знати тест-дизайн, розробку тестів та адміністрування тестової системи.

Але водночас хороший тестувальник, попри всі ці знання, не має бути поверхневим фахівцем: він повинен спеціалізуватися на певному виді тестування, а всі інші навички розглядаються як додаткові.
Твоя стихія – постійно вчитися
Так вже склалося, що ІТ галузь досить динамічна. Щодня виникають нові додаткові функції чи сервіси, які потрібно швидко вивчати! Відповідно ти, як тестувальник, маєш так само розумітися на цих нововведеннях, аби якісно аналізувати сучасне програмне забезпечення. Тому, хоча ти і не займаєшся розробкою, але все одно доведеться крокувати в ногу з розробником та вивчати все те, що й він. А для цього тобі реально має подобатися процес безперервного навчання, інакше ти просто відстанеш від нових технологій і вже не будеш затребуваним на ІТ ринку. Запам`ятай ІТ це постійний саморозвиток!
Ти любиш розбиратися в нових технологіях
Як мінімум QA інженеру для ефективної роботи потрібно знати основні системи автоматизації процесу тестування ПЗ, а саме: SilkTest, Rational Robot, системи реєстрації багів – Rational ClearQuest, TrackStudio, різноманітні види додатків – Web, Windows, основні методології тестування, як, наприклад, CMM, RUP, MSF та багато інших технічних ресурсів для якісної й продуктивної роботи.

Натомість розробнику треба якнайкраще вміти писати код. Тому тут вже обирай: або ти занурюєшся стовідсотково в код і його чарівний світ, або вивчаєш багато нових систем і технологій, але значно більш легких для освоєння.
Ти бачиш себе винятково у тестуванні ПЗ
Звісно, усі попередні пункти є доволі показовими, якщо на всі ти відповів «так». Однак найголовніший пункт – це той, який напряму запитує, чи бачиш ти себе у тестуванні, чи хочеш присвятити цьому свою кар'єру. І якщо, пройшовши всі тести на профпридатність в ІТ і прочитавши цю статтю до кінця, ти відповів «так» і на останнє запитання, то вибір очевидний – тобі варто йти у тестувальники.
Реєструйся на онлайн курс QA тестувальника в Logos QA Academy та здобувай улюблену спеціальність зараз! Після реєстрації ви отримаєте безкоштовно вступні навчальні матеріали!

Забронюй місце в групі та отримай вступні уроки безкоштовно!

Для того, щоб отримати актуальну інформацію про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.
Сформуємо цілі
Визначимо рівень знань
Розповімо про навчальну платформу